DJI Osmo Mobile 4 Kılavuzu: Kurulum, İpuçları ve Hünerleri

Telefonlarınızla çektiğiniz görüntülerin daha sinematik mi olmasını istiyorsunuz? Profesyonel ya da normal bir içerik üreticisi olun yeni gimbal modeli DJI Osmo Mobile 4 (OM 4), sorunlarınıza aradığınız cevaplarınız olacaktır. Yeni Osmo’nun kurulumu, yeni akıllı özellikleri ve daha fazlası hakkında bilgi sahibi olmak için yazımız tam size göre.

Karşınızda DJI Osmo Mobile 4

Uzun lafın kısası DJI OM 4 DJI’ın piyasadaki en son ve en iyi telefon gimbal modelidir. Yeni manyetik bağlama mekanizması, ileri düzey özellikleri ve hassas stabilizasyon özellikleriyle çekim yapmak artık herkes için oldukça kolay.

DJI Osmo Mobile 4 Nasıl Kurulur ve Kullanılır?

DJI Mimo Uygulamasını İndirin

DJI’ın yeni gimbal modeli OM 4’ün kurulumunu yapmak artık her zamankinden çok daha kolay. İlk olarak App Store ya da Google Play’den DJI Mimo uygulamasını indirin ve yükleyin. DJI Mimo uygulaması eğer gimbalınızdan maksimum verimi almak istiyorsanız oldukça gereklidir.

Telefonunuzu DJI OM 4’e Bağlayın

DJI kullanıcılara bir değil iki farklı bağlama opsiyonu sunuyor. İlki manyetik halka tutucu ile telefonunuzu gimbala bağlamaktır. Manyetik halka tutucuyu telefonunuzun arka kısmına, varsa telefonunuzun kılıfını çıkararak, uygulayın.

Manyetik halka tutucuya ek olarak manyetik telefon kıskacı da oldukça uygun bir seçenek olacaktır. Bağlantı konusunda Osmo Mobile 3’e göre daha kolay bağlanabilmektedir.

Manyetik telefon kıskacını mobil cihazınıza basit bir şekilde uygulayın ve DJI logosu kameranızla hizada olacak şekilde ortalayın. Sonuçta mobil cihazınızı DJI OM 4’e bağlamak gerçekten birkaç saniyenizi almaktadır. Gimbalınızı katlı pozisyondan açık pozisyona getirin ve mıknatısı DJI OM 4’te bulunan manyetik noktaya(beyaz nokta) göre ayarlayın.

OM 4’e Tripod Takmak

Beğenilen Osmo tripodu bu sefer ekstra aksesuar olarak değil kutu içerisinde standart olarak kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Yeni Osmo’nun daha hafif olmasına rağmen tripod yardımıyla sabitlenebiliyor olması kullanıcılar için oldukça işe yarayacaktır. Gimbal altında bulunan bağlantı yuvasının ölçülerinin piyasada bulunan çoğu tripoda uyumlu olması da kullanımı oldukça kolaylaştırıyor.

Tripodu doğru bir şekilde gimbala bağladıktan emin olduktan sonra tripodu açın ve DJI Osmo Mobile 4’ü düz bir zemine koyun. DJI OM 4 tripodu geniş açılı panorama çekimleri ve timelapse videolar için vazgeçilmez bir kolaylıktır.

DJI Osmo Mobile 4’ü Aktif Etmek

DJI Osmo Mobile 4’ü kullanmaya başlamadan önce aktif etmek gimbalın kendisini kullanmak kadar kolay. Telefonunuzu gimbala yerleştirir yerleştirmez gimbalı çalıştırmak için M butonuna basınız. DJI Mimo uygulamasını açmadan önce Bluetooth bağlantısının aktif olduğundan emin olunuz. Uygulamaya DJI hesabınız ile giriş yapacağınızı unutmayınız.

Gimbalınızın garanti süresi aktivasyon yapılmasıyla başlamaktadır. Başarılı bir aktivasyon sürecinden sonra kamera görünümüne erişmek için sol üst köşede bulunan kamera ikonuna dokununuz. İşte DJI Osmo Mobile 4’ü kullanmak bu kadar kolay.

DJI Osmo Mobile 4 Nasıl Kullanılır?

M Butonu

M butonuna bir kez bastığınızda, fotoğraf ve video modları arasında değişiklik yapabilirsiniz. M butonuna iki kez bastığınızda manzara oryantasyonunu, portre ve ters oryantasyona çevirebilirsiniz. Çift dokunduğunuzda portre modunu aktif ederek sosyal medya mecralarında paylaşıma daha yatkın içerikler üretebilirsiniz.

Zoom Slider

Zoom slider Osmo Mobile 4’ün sol kısmında yer almaktadır ve kullanıcılara telefon kameralarıyla daha yaratıcı çekimler yapmaları için çözümler sunmaktadır.

Joystick

Gimbalın pitch ve pan hareketleri DJI OM 4’ün dahili kontrol çubuğu ile kontrol edilebilmektedir. Deklanşör tuşuna iki kez basıldığında telefonunuzu yeniden merkezleyebilirsiniz. Eğer deklanşör tuşuna art arda üç kez basarsanız ön ve arka kameralar arasında geçiş yapabilirsiniz.

Enstantane Butonu

O an kullandığınız moda bağlı olarak enstantane butonu fotoğraf çekmenize ya da video kaydını başlatıp durdurabilmenize olanak tanır. Fotoğraf modundayken bu butona basılı tutarsanız seri çekim modunu aktif hale getirmiş olacaksınız.

DJI OM 4’te ActiveTrack 3.0 Nasıl Kullanılır?

DJI’ın yeni gimbal modeli OM 4’te bulunan ActiveTrack 3.0 özelliği sadece yetişkinleri tanıma konusunda sınırlandırılmamıştır. İleri düzey algoritmalar sayesinde ActiveTrack özelliğinin tanıma fonksiyonu önemli ölçüde güncelleştirilmiştir. Artık bu özellik ile çocuklar ve evcil hayvanlar algılanabiliyor ve takip edilebiliyor.

Deklanşör Kontrolü

Diyelim ormanlık bir alandasınız ve bir şeyi olabildiğince hızlı bir şekilde takip etmek istiyorsunuz. Deklanşör tuşuna bir kez basınca OM 4’ün otomatik olarak objeyi tanıyacağını ve kamera görüntünüzün merkezinde olacak şekilde takip etmeye başlayacağını göreceksiniz. Deklanşör kontrol özelliği ile artık hareketli objeleri takip etmek çok kolay.

Objeyi Seçmek

DJI Mimo uygulaması üzerinden takibini yapmak istediğiniz objenin etrafında yeşil üçgen çizerek DJI OM 4’ünüzde ActiveTrack fonksiyonunu aktif hale getirebilirsiniz.

Hareket Kontrol

DJI kullanıcılara DJI OM 4’te iki çeşit hareket kontrolü sunmaktadır. İlk opsiyon olarak sadece elinizi kaldırarak fotoğraf ya da video çekmeye başlayabileceğiniz avuç içi kontrolüdür. İkincisi ise “V” hareketidir. Her iki hareket şekli de hareket kontrol özelliklerini tetiklemektedir.

Diğer öne çıkan özelliklerden birisi de bu hareketler ile başlattığınız çekimlerinizi yine bu hareketleri yaparak durdurabilirsiniz. Birkaç metre öteden gerçekleştirdiğiniz çekimlerde, çekimi sonlandırmak için bu özellik kullanıcılara büyük kolaylık sunmaktadır. Kullanıcılar unutmamalıdır ki bu süreç 3 saniyelik bir süreçtir. Yani el hareketi yaptığınızda cihazın kaydı durdurması ya da başlatması 3’ten geri sayım yaparak başlamakta ya da sonlanmaktadır. Hareket kontrol özelliği istenmeyen aksiyonların meydana gelmemesi için kapatılabilmektedir.

DJI OM 4 ile Timelapse Video Nasıl Çekilir?

Kullanıcıların her zaman kullanmaktan zevk aldığın telefon gimbal özelliklerinden birisi timelapse modudur. Timelapse çekimlerine yeni olanlar ve işlevini merak edenler için DJI OM 4 ile öğrenme süreci oldukça kolay olacak ve kısa sürecektir.

DJI OM 4 ile post-prodüksiyon aşamalarına gerek duymadan müthiş timelapse içeriklere imza atmak çok kolay. Birkaç algoritma üretim sürecinde kullanıcılara oldukça yardımcı olmaktadır.

Diğer DJI OM 4 özelliklerinde olduğu gibi özellikler listesinden size uygun olan modu seçmelisiniz. Timelapse ayarlarına ekranın üst kısmından ulaşabilirsiniz. Çekiminizin süresini ve uzunluklarını da sırasıyla buradan ayarlamanız mümkün.

DJI OM 4’ün timelapse özelliğini daha eğlenceli hale getirmek için uzunluk ayarının yanında bulunan Motionlapse özelliğini seçebilirsiniz. Fiziksel kontrol çubuğunu istenilen yöne hareket ettirerek ve “+” tuşuna basarak ile ilk pozisyonu ayarlayın. 4 pozisyondan en az ikisinin seçili olması gerekmektedir. Pozisyonlarınızı belirledikten sonra çözünürlüğü, FPS/ISO ve örtücü hızı/EV gibi değişkenleri seçebilirsiniz. Sonrasında enstantane tuşuna basın ve kahvenizi yudumlayın.

DJI OM 4’te CloneMe Pano Nasıl Kullanılır?

Aynı anda birden fazla mekanda bulunmak için kendinizi klonlayın. Hem de uzun zamanlar alan düzenleme süreçlerine ve 3. parti düzenleme yazılımlarına ihtiyaç duymadan. Kısacası DJI CloneMe Pano özelliği verilen zaman aralığında birkaç fotoğraf çeker ve bu fotoğrafları birleştirerek müthiş panorama fotoğrafı kullanıcıların beğenisine sunar.

DJI OM 4’te DynamicZoom Nasıl Kullanılır?

DynamicZoom özelliği kullanıcılara önplan ve arkaplanı eğip bükebilme ve bu sayede hedef kitleye etkileyici bir deneyim yaşatmalarına olanak tanımaktadır. Bu özellik kesinlikle kullanıcıların ürettiği içeriklerin daha sinematik bir hal almalarını sağlamaktadır.

DynamicZoom özelliğini fonksiyonlar arasında gezinerek bulun ve istenilen efekti seçin. Objenizin çevresini bir kutucuk sürükleyin ve yeşil kutucuğu bekleyin. Enstantane tuşuna basın ve geri yönde hareket ettirin. Uzaklaşma efekti için 3x zoom ya da daha fazlasına eriştiğinizde kaydı durdurmalısınız. Yakınlaşma efekti için 1x zoom yeteri olacaktır. DJI OM 4’ün diğer otomatik özelliklerinde olduğu gibi DJI Mimo uygulaması son sahneyi otomatik olarak üretecektir.

DJI OM 4 Satın Alın

Şüphesiz DJI Osmo Mobile 4 fiyatı ile kıyaslandığında en fazla özelliğe sahip olan telefon gimbalıdır. Manyetik tasarımı sezgisel olması sebebiyle çekime başlamayı oldukça kolay ve hızlı bir şeklide yapabilmenizi sağlar. Katlanabilir tasarımı gimbalı çantanızda kolay bir şekilde taşıyabilmenize olanak tanır. Motorları, daha fazla ağırlık kaldırabilmeleri için geliştirilmiştir. Motorlarındaki geliştirmeler, telefonlarına harici lens ya da filtre takmak isteyen kullanıcılar için oldukça kolaylık sağlamıştır. 15 saat batarya ömrüne sahip olan DJI Osmo Mobile 4 vloggerlar, gezginler, profesyoneller ya da acemiler için yaratıcı içerikleri kolay ve eğlenceli bir şekilde ortaya çıkarabilecekleri bir stabilizördür.

DJI Osmo Mobile 4: Kutu İçeriği ve Özellikler

DJI Osmo Mobile 4 gimbal videolarınıza yaratıcı dokunuşlar katacak yeni manyetik tasarıma, hareket kontrol, ActiveTrack 3.0 ve diğer bir çok akıllı özelliklere sahiptir. Bu yazımızda OM 4’ün kutu içeriğine, özelliklerine ve bunlara bağlı olarak ne kadar başarılı bir video stabilizörü olduğuna değiniyoruz.

DJI Osmo Mobile 4: Kutu İçeriği

DJI OM 4’te olduğu gibi gimbal üzerine ve metal yüzeylere akıllı telefonunuzu tutturabileceğiniz manyetik halka tutucu ve kullanım esnasında güvenliği arttıran manyetik telefon kıskacı kutu içerisinde ilk göze çarpanlardan. Tripod ise kullanım sırasında ekstra stabilizasyon ve tutuşta kolaylık sağlamaktadır. Başlangıç için gerekli olan saklama kesesi, bilek bağı, şarj kablosu ve kullanım kılavuzu da kutu içeriğinde mevcuttur.

DJI Osmo Mobile 4: Teknik Özellikler

Ağırlık390 g (gimbal)

Ölçüleri276×119.6×103.6 mm (katlıyken), 163×99.5×46.5 mm (açıkken)

Batarya Ömrü15 saat (gimbal tamamen kalibre edildiğinde ve ideal koşullarda)

Şarj Süresi: 2.5 saat (10W şarj cihazı ile ölçülmüştür.)

Uyumlu Telefon Ağırlığı: 230 ± 60 g

Osmo Mobile 4: Öne Çıkan Özellikler

Seyahat Etmek

Osmo Mobile 4 şık manyetik telefon kıskacı ve halka tutucu ile gelen bir video stabilizasyon ekipmanıdır. Tek yapmanız gereken telefonunuzu manyetik halka tutucu ya da kıskaç ile gimbala bağlayıp çekim yapmaya başlamaktır. Çekim sırasında telefonunuz çaldığında, telefonunuzu gimbaldan alın, aramayı gerçekleştirin ve gimbala geri bağladıktan sonra çekimlerinize kaldığınız yerden devam edin.

Katlanabilir ve Taşınabilir

Yeni gimbal kompakt tasarımı sayesinde kolaylıkla sırt çantanıza taşıma kılıfına ve hatta kadın cüzdanına dahi sığabilmektedir. İdeal bir doğa yürüyüşü dostu olarak yeni Osmo’nun, taşıması oldukça kolay ve istediğiniz anda hızlı bir şekilde çekim yapabileceğiniz bir ekipmandır.

DynamicZoom

Ekstra özel yetenek gerektiren dans videoları mı çekmek istiyorsunuz? Minimum eforla Hollywood standartlarında çekimler yapabilmenizi sağlayacak zoom çekimleri kullanıcılara sunan DynamicZoom özelliği tam size göre. Hassas hareketlerinizle ortaya çıkardığınız gimbal videolarınızı gerçekten eşsiz bir hale getirebilirsiniz.

Hareket Kontrol

Yoldan geçen insanlara fotoğrafınızı çekmesini istediğiniz günler artık geride kaldı. Yeni DJı gimbalının havalı özelliği sayesinde ister aile toplantısında olun ister havuz başında partide, video ya da fotoğraf çekmek için artık sadece basit bir hareketiniz yeterli.

ActiveTrack 3.0

Sürekli hareket eden enerjik bir çocuk ya da oyuncu bir köpek yavrusuna ne dersiniz? ActiveTrack 3.0 özelliği, yeni video stabilizörüne seçtiğiniz objenin takibini yapabilmesine olanak tanır ve ortaya oldukça başarılı bir gimbal videosu çıkarır. Geliştirilmiş tanıma özelliğinin çocukları ve evcil dostlarımızı algılama kararlılığı sayesinde yeni Osmo Mobile 4 aile piknikleri ya da köpek parklarında yapılacak çekimler için bir numaralı seçenektir.

CloneMe Pano

Daha önce hiç aynı anda birden fazla yerde bulunmak istemiş miydiniz? Şimdi bu şansı yakalayabilirsiniz. CloneMe özelliği sayesinde panorame çekimi durdurup yerinizi değiştirerek tekrar çekime devam edin ve birden fazla görüntüden oluşan bir adet panorama fotoğrafta birden fazla yerde olun. Ayrıca, bu illüzyon için post-prodüksiyon aşamasına da ihtiyacınız olmayacak.

Story Modu

Favori anlarınızı, Pazar kahvaltılarınızı ya da gezilerinizi kaydederken story modunda bulunan hazır şemalara birkaç dokunuşla ulaşabilir ve çekimlerinize ekleyebilirsiniz. Çekimleriniz bittikten sonra isterseniz kendiniz de bir şablon oluşturabilirsiniz. Bu sayede çektiğiniz videoları kısa sürede düzenleyerek sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz.

DJI Osmo Mobile 4 Satın Almaya Değer mi?

DJI OM 4, stabilize çekimler yapmak isteyen fakat karmaşık ve pahalı DSLR ekipmanlarına zaman ve para ayırmak istemeyen kişiler için iyi bir seçenek olacaktır. İleri düzey sistemlere zaman ve para ayırmaya karar vermeden önce vlog ya da önemli anlarının çekimlerinde gimbal kullanımına aşina olmak isteyenler için fiyat-performans ürünü olarak öne çıkmaktadır. Yeni gimbal ayrıca selfie çubuklarından daha stabilize görüntüler sunarken; katlanabilir ve taşınabilir olması da gittiğiniz her yere kolaylıkla götürebilmenizi sağlamaktadır.

Yaratıcı çekim modları ve uygulama içi düzenleme araçlarını kombin bir şekilde kullandığınızda DJI OM 4 iPhone ya da Android kullanıcılarına çekim tekniklerini geliştirmelerine olanak tanımaktadır. Aşağıda bulunan butona tıklayarak uyumlu telefon listesine ulaşabilirsiniz.

Osmo Mobile 4 Kimler İçin Uygun?

Aileler

Yaşam tarzınız nedeniyle yaratıcılığa zaman bulamıyor musunuz? “Standby” modunu aktif hale getirin ve meşgul olduğunuzda tek dokunuşla çekime ara verin. Sonrasında istediğiniz zaman kaldığınız yerden çekiminize devam edin. ActiveTrack 3.0 ve Sport modları çocuklar ve evcil dostlarınıza çekim sırasında ayak uydurabilmenizi ve aşırı harekete rağmen stabil görüntüler elde edebilmenizi sağlar.

Çiftler

Birlikte geçirdiğiniz en iyi anları ölümsüzleştirin ve dünyayla paylaşın. DJI Mimo uygulamasını kullanarak kendi şablonunuzu tasarlayın ve çekimlerinize renk katın.

Vloggerlar

Kolay kurulumu ve tek el ile kullanılabilmesi sayesinde bu güvenilir video gimbalı yaratıcı videolar ortaya çıkarmak için oldukça iyi bir ekipmandır. Çekim kalitenizi üst düzeye taşıyacak olan etkileyici DynamicZoom özelliği ile videolarınız her zamankinden daha çekici olacak.

Seyahat Edenler

Yeni ve kullanımı oldukça kolay olan DJI gimbalını dilediğiniz her maceraya götürebilirsiniz. Çoklu panorama modu ileri düzey yaratıcılıkta esneklik sağlarken Hyperlapse gibi özellikler de nerede olursanız olun çarpıcı görüntüleri beğeninize sunmaktadır.

Öğrenciler

Yeni bir viral video ya da okul projesi hazırlıyor olun DJI OM 4 ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda yeterli olacaktır. Quick Roll özelliğini kullanarak çerçeve oryantasyonları arasında kolayca geçişler yapın ve Slow Motion özelliği ile de detayları ön plana çıkarmak için zamanı yavaşlatın.

Medya Profesyonelleri

Gittiği her yere ağır profesyonel ekipmanlar taşımaktan yorulan ve güvenilir bir ekipmana ihtiyaç duyan medya çalışanları için DJI OM 4 adeta ilaç gibi gelecektir. 3 eksenli gimbalı ev çekimlerinde ya da iş çekimlerinde oldukça kullanışlıdır. Android ve iPhone uyumlu olması sayesinde de çekimlere giderken ekstra aksesuar taşınmasına da gerek duyulmayacaktır.

Çekici Anlar Yaratın

Yaşamın öne çıkan anları stabilize videolar ile ölümsüzleştirilmeyi hak eder. DJI OM 4 katlanır video stabilizörü olarak telefonlarla uyumlu ve hızlı bir şekilde kullanıma hazır hale gelebilen bir video stabilizörüdür. ActiveTrack 3.0 ve Hareket Kontrol gibi akıllı özelliklere sahip olan yeni Osmo, maceralarınızı dünyayla paylaşmanın en çekici yoludur.

Gerekli 10 Mavic Air 2 Aksesuarı

Mavic Air 2 piyasaya sunuldu. Mavic serisinin yeni üyesi 48MP fotoğraf, 4K/60fps video, 8K Hyperlapse, FocusTrack ve daha fazla akıllı özelliklere sahip. Bu şekilde teknolojik olarak DJI’ın tüm en üst düzey teknolojilerinin kullanıldığı tek drone modeli olarak fiyat/performans anlamında da öne çıkıyor. Bu yazımızda yeni kullanıcıların uçuş güvenliğini; deneyimli kullanıcıların ise yaratıcılığını bir üst seviyeye taşıyacak en iyi 10 Mavic Air 2 aksesuarlarından bahsediyoruz.

Akıllı Uçuş Bataryası

Batarya seviyeniz yarının altına indikten sonra mükemmel çekim alanını bulmak oldukça can sıkıcı olabilmektedir. Bu nedenle 34 dakikaya varan batarya ömrüne sahip yedek bir Mavic Air 2 akıllı uçuş bataryası edinmenizi tavsiye ederiz.

Batarya Şarj İstasyonu

Aynı anda birden fazla akıllı bataryayı şarj etmek istiyorsanız; Air 2 batarya şarj istasyonu sizin için oldukça gerekli bir ekipmandır. Batarya seviyesi yüksekten düşüğe doğru sıralanacak şekilde 3 adet bataryayı şarj edebilirsiniz. Özellikle tüm gün yapılacak çekimlerde batarya şarj istasyonu günü kurtaracaktır.

Düşük Desibel Pervaneler

Yedek pervane seti seyahatlerinizde ya da gün içi çekimlerinizde karşılaşabileceğiniz olumsuzluklara karşı koruyabilmektedir. Air 2 düşük desibel pervaneler düşük güç tüketimi ve düşük uçuş sesi için oldukça fazla teste tabi tutulmuştur. Bu sayede uçuşunuz sırasında çevrede bulunan insanları ve hayvanları rahatsız etmeden uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Pervane Koruyucu

Drone konusunda yeniyseniz ve cihazınızı dış etmenlerden korumak ya da taşıma esnasında kolaylık istiyorsanız, pervane koruyucular uçuş deneyiminizi oldukça kolaylaştıracaktır. Pervane koruyucular tasarımı sayesinde dronunuza kolaylıkla takılabilir ve çıkarılabilmektedir.

ND Filtre Seti

Fotoğrafçılık ile ilgilenen herkesin çantasında olması gereken ND filtre seti ile değişken ışık koşullarında tam kontrol sağlayabilirsiniz. Lensinize gelecek ışığın şiddetini kontrol ederek ortaya daha yaratıcı sonuçlar koyabilirsiniz. ND4/8/32 seti hareket halindeki su, bulutlar ya da uzun pozlamalı manzara çekimlerinde oldukça iyidir. ND16/64/256 seti de parlak güneş altında yapılan çekimlerde yaratıcı efektler için idealdir. Her iki ND filtre setine sahip olarak yaratıcılığınızın ve buna bağlı olarak çekimlerinizin nasıl seviye atladığını göreceksiniz.

Powerbank Adaptörü

Hepimiz yaşamışızdır. Dışarıda çekim yaparken cihazımızın şarjı birden biter. Mavic Air 2’nin powerbank adaptörü ile drone bataryası powerbanke dönüşür ve diğer cihazlarınızı şarj edebilmenize olanak tanır. Çekim yapmaya bataryanızı şarj etmek için bir yerde durma ihtiyacı hissetmeden gidebilirsiniz.

SanDisk Extreme microSD 128GB Hafıza Kartı

Drone aksesuarı olarak olmazsa olmazdır. SanDisk Extreme microSD 128GB hafıza kartı ile 4K UHD video çekimi yapabilir ve hızlı bir şekilde oynatabilirsiniz. Bu hafıza kartı sayesinde çekimlerinizdeki detayları şüphe duymadan saklayabilir ve diğer cihazlara hızlı bir şekilde aktarabilirsiniz.

Kontrol Çubukları

Mavic Air 2 uzaktan kumandası, kullanılmadığı sırada kumanda içerisinde saklanabilen, sökülebilir kontrol çubuklarına sahiptir. Maceralarınıza atılmadan önce yedek kontrol çubuklarının her ihtimale karşı yanınızda olduğundan emin olunuz.

Araç Şarj Cihazı

Destinasyonlarınız arası seyahatlere ya da heyecanlı bir yolculuğa çıkmış olun, Mavic Air 2 araç şarj cihazı kesinlikle gerekli bir ekipman olacaktır. Bu aksesuar sayesinde Air 2’yi ısı ve düşük voltaj koruması teknolojisi ile güvenle şarj edebilirsiniz.

Omuz Çantası

Seyahat ve yapacağınız çekimlerin planını yaptıktan sonra muhtemelen kullanacağınız ekipmanları taşımak için bir çanta arayışında olacaksınız. Mavic Air 2 omuz çantası ile dronunuzu, aksesuarlarınızı ve diğer ekipmanlarınızı kolay ve pratik bir şekilde taşıyabilirsiniz.

Mavic Air 2 Fly More Combo

Mavic Air 2’yi hala satın almadıysanız, 3 adet akıllı uçuş bataryasına, şarj istasyonuna, ND filtrelere, omuz çantasına ve daha fazlasına sahip olan Fly More Combo paketini tercih edebilirsiniz. Drone ve aksesuarları ayrı olarak almak yerine bu paketi tercih ederek tasarruf etmiş de olacaksınız.

Mavic Air 2 DJI Koruma Paketi

Maceralarınız sırasında karşılaşabileceğiniz olumsuz durumlarda tam garanti kapsamı için DJI koruma paketini kesinlikle öneririz.

Mavic Air 2 Aksesuarları

Çekimlerinizi ön plana çıkarmak ve fark yaratmak için önerilen Mavic Air 2 aksesuarlarını düşünmeden tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki butona tıklayarak tüm Air 2 ailesini görüntüleyebilirsiniz.

Mavic Air & Mavic Air 2 Karşılaştırması

Yeni bir drone satın almak istiyorsanız, Mavic serisi gücün ve taşınabilirliğin en üst düzeyde olduğu ve fiyat olarak da erişilebilir bir drone modelleri serisidir. Mavic Air’in ilk modeline göre geliştirilmiş performansa sahip Mavic Air 2 modeli de serinin yeni üyesi olarak yakın zamanda kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu yazımızda Mavic Air ve Mavic Air 2 modellerini kamera ve video performansları, akıllı özellikleri ve uçuş performansları gibi özellikler üzerinden karşılaştırıyoruz.

Kamera Performansı

Kamera Özellikleri

Mavic Air ve Air 2 modelleri arasındaki en önemli farklılıklardan birisi kamera özellikleridir. Air 2 modeli 1-2.3 inçlik sensöre sahip Air modeline göre daha büyük ve iyi olan 1-2 inçlik sensöre sahiptir. Mavic Air 2’nin kamerası ayrıca 48MP fotoğraf kalitesi ve 12MP piksel gruplama özelliğine sahip Quad Bayer teknolojisi tarafından desteklenmektedir. Bunun gibi teknolojiler günümüzde akıllı telefonlarda 4 pikseli etkili bir şekilde 1’e düşürmek için kullanılmaktadır. Air 2 modeli ilk Air modeline göre görüntülerde daha fazla detay barındırır. Çektiğiniz görüntülerde zoom yaptığınızda farkı ve detayları daha iyi bir şekilde görmek mümkündür.

ISO Menzili

Air’in ilk modelinde auto modunda ISO menzili 100-1600; manual modunda ise 100-3200’dür. 12MP modunda Air 2’nin ISO aralığı auto modunda 100-3200; manual modunda ise 100-6400’dür. Değişken ışık koşullarında yüksek ISO menziline sahip Air 2 modeli daha detaylı sonuçlar verebilmektedir. Mavic Air 2 ile 48MP modunda çekim yapmak istediğinizde ISO menzili auto modunda 100-1600, manual modunda da 100-3200’dür. Aşağıda bulunan görselde her iki drone modeli için değişken ISO menzillerindeki performanslarını inceleyebilirsiniz.

SmartPhoto

SmartPhoto özelliği HDR görüntüleme, sahne tanıma ve Hyperlight özelliklerinin akıllı bir algoritma ile bir araya gelmeleriyle oluşan bir özelliktir ve Mavic Air 2 için tamamen yenidir. SmartPhoto günümüz akıllı telefonlarında olduğu gibi oldukça hızlı ve kolay bir şekilde çekim yapar; kamera parametrelerini optimize eder.

Panorama

Mavic Air’in en iyi özelliklerinden birisi kuşkusuz görüntüleri otomatik olarak bir araya getiren ev müthiş panorama görüntüler sunan 32MP Sphere Panorama’ydı. Air ayrıca yatay, dikey ve 180 derece panorama görselleri uygulama üzerinde işlem yapmadan kullanıcılara sunabiliyordu.

Artık bu özellik yeni Mavic Air 2’nin HDR Panorama özelliği ile daha ilgi çekici bir hal aldı. Piyasada bulunan tüm DJI modellerinden daha ileri seviye bir panorama modu kullanan Air 2, HDR panorama özelliği ile ultra geniş açılı ve yüksek dinamik menzilli panorama görseller sunabilmektedir.

Video Performansı

Mavic Air 2 kullanıcılara, 4K/60fps 120Mbps kalitesinde mükemmel video performansı sunmaktadır.

Frame Rate & Bitrate

Yüksek kare hızına bağlı olarak Mavic Air 2 canlı videolar sunmak için daha yüksek bit hızına sahiptir. Her iki Mavic Air modeli de FHD modlarına sahipken Air modeli 120fps; Air 2 modeli 240fps sunmaktadır. Bu nedenle Air 2 daha hassas ve sinematik sonuçlar verebilmektedir.

HDR Video

Mavic Air 2 ayrıca daha canlı görüntüler sunmak için 4K/30fps ve 2.7K/30fps HDR video özelliklerini desteklemektedir. HDR video özelliği standart video fonksiyonlarına göre daha iyi çalışmakla birlikte manzara çekimlerinde daha iyi dinamik menzil sunmaktadır. Güneş ışığının çektiğiniz görüntülerde sorun olma ihtimali bu şekilde artık ortadan kalkmaktadır.

ISO Menzili

Mavic Air 2’nin ISO menzili 100-6400 iken Mavic Air’in ISO menzili 100-1600’dür. Yüksek ISO değeri Mavic Air 2’yi ışığa daha duyarlı bir hale getirirken videolarda daha canlı renkler ve daha iyi kontrast sağlamaktadır.

Video Kodu

Mavic Air 2’nin sunduğu H.265 ve Mavic Air’in sunduğu H.264 arasındaki farklar nelerdir? H.265, verileri daha etkili bir şekilde işleyebilen video sıkıştırmanın yeni standardıdır. Yani, yüksek video kalitesini düşük veri boyutlarında ve bant genişliğinde elde eder, sosyal medya mecralarına yapılan yüklemelerde de bu özelliğin faydalarını kesinlikle görebilirsiniz.

Akıllı Özellikler

Çekim yeteneklerinizi bir üst seviyeye çıkarmak için Mavic Air 2 daha fazla akıllı özelliklere sahiptir.

FocusTrack

FocusTrack özelliği değişken çekimler yapmayı sağlayan, içerisinde Mavic Air 2 için takip modları barındıran bir özelliktir. İlk olarak ActiveTrack 3.0 özelliği DJI’ın sahip olduğu en iyi takip yazılımıdır. ActiveTrack 3.0 özellikle yüksek hızlı sahnelerde seçili obje kadrajdan bir anlığına kaybolsa bile geri geldiğinde takip etmeye devam edebilen bir özelliktir. Point of Interest (POI) 3.0, geliştirilmiş alan tanıma algoritması ile seçili obje etrafında otomatik uçuş rotası oluşturur. Son olarak, profesyonel drone takip sistemi Spotlight 2.0 ile çekim yapmak istediğiniz objeye kilitlenerek kadrajda tutar ve aynı zamanda da drone hareketlerini de kullanıcılara tam olarak sunmaktadır. Sonuç olarak FocusTrack özelliği, dronelarında akıllı özellikler isteyen kullanıcılar için önemli bir adımdır.

8K Hyperlapse

Artık Mavic Air 2 ile zamanı ve hareketi kontrol edebildiğiniz 8K Hyperlapse videolar çekilebilmektedir. Şehirlerin hareketli yaşatışını ya da gün batımı manzarasını çekerken 8K Hyperlapse özelliği kullanıcılara film çekimi dünyasının imkanlarını sunmaktadır. Bu yeni akıllı drone özelliği sadece Mavic Air 2’de bulunmaktadır.

QuickShots

Çoğumuz gün boyunca hazırlık yapmamızı gerektirmeyen ve müthiş çekimler yapabilen bir drone modeline sahip olmak isteriz. Eğer siz de kendinizi bu grupta görüyorsanız QuickShots özelliği birkaç basit dokunuş ile çekimlerinize etkileyici uçuş sekansları ekleyebileceğiniz bir özelliktir. Her iki Mavic Air modeli de QuickShots özelliklerini (Dronie, Circle, Helix, Rocket, Boomerang ve Asteroid) sunmaktadır. Mavic Air 2 daha önce olmadığı kadar stabil ve hassas görüntüler için QuickShots özelliğine elektronik stabilizasyon eklemektedir.

Uçuş Performansı ve Güvenlik

Mavic Air 2 geliştirilmiş aktarım sistemine, artırılmış güvenliğe ve 34 dakikaya varan etkileyici batarya ömrüne sahiptir. Yeni OcuSync 2.0 özelliği ile Mavic Air 2 olağanüstü aktarım ve sinyal kalitesi sunmaktadır. Mavic Air’in Wi-Fi aktarımı ile karşılaştırıldığında OcuSync 2.0 daha stabildir ve uçuş performansında önemli artılara sahiptir.

Batarya

Mavic Air 2, 34 dakikaya varan uçuş süresine sahipken Mavic Air 21 dakika uçuş yapabilmektedir. Mavic Air 2 Fly More Combo paketine sahipseniz, paket içeriğinde bulunan 3 adet akıllı uçuş bataryası ile 90 dakikadan fazla süren uçuş keyfinin tadını çıkarabilirsiniz.

Uzaktan Kumanda

Mavic Air 2 uzaktan kumandası tamamen yeniden tasarlanmıştır. Akıllı telefonunuzu uzaktan kumandanın üzerine yerleştirebilirsiniz.

Mavic Air 2’nin uzaktan kumandası daha hafif, konforlu ve basit bir tasarıma sahiptir. Yeni uzaktan kumanda ayrıca dahili antene ve Tripod, Normal ve Sport uçuş modları arasında geçiş yapılmasını sağlayan değiştirme tuşuna sahiptir. Mavic Air 2 uzaktan kumandası ayrıca 240 dakikaya varan etkileyici batarya ömrüne sahiptir ve diğer cihazları da bu esnada şarj edebilirsiniz. Canlı görüntü performansı konusunda da Mavic Air 720p/30fps kalite sunarken Air 2 modeli 1080p/30fps kalite sunmaktadır.

Mavic Air 2 Kumandası(telefon kumandaya dahil değildir)

Mavic Air Kumandası

DJI Fly & DJI GO 4

DJI Fly ve DJI GO 4 uygulamaları kullanıcılara geniş seçeneklere sahip basit bir uçuş deneyimi sunmaktadır.

DJI Fly uygulaması uçuş yapmayı, erişilmesi kolay ayarları, taslakları ve kullanımı kolay düzenleme platformu ile kolaylaştırmaktadır. QuickShots’dan 8K Hyperlapse özelliğine Mavic Air 2’de bulunan özelliklere birkaç dokunuş ile erişilebilmektedir. Karşılaştırıldığında, Mavic Air modeli, güncellenmiş ana sayfaya, düzenleyiciye ve oynatma arayüzüne sahip DJI GO 4 uygulamasını kullanmaktadır. Her iki uygulama da kullanıcılara kolay kullanım ve geniş seçenekler sunmaktadır.

DJI Fly

DJI GO 4

Mavic Air 2 mi? Mavic Air mi?

Mavic Air güvenilir uçuş performansı ve güçlü kamera özelliklerini bir arada isteyen kullanıcılar için oldukça iyi bir drone modelidir. Geliştirilmiş performansa sahip en güncel kamera dronu sahibi olmak isteyen kişiler için Mavic Air 2 güçlü görüntüleme kabiliyeti, daha uzun uçuş süresi ve daha güçlü aktarıma sahiptir. 4K/60fps video, SmartPhoto, FocusTrack ve 48MP fotoğraf kalitesi ile Mavic Air 2 müthiş derecede güçlü bir kamera drone modelidir.

Mavic Air 2: Yeni Drone Ne Kadar Güçlü?

Daha önce DJI drone modellerinde görülmeyen özellikler ile güçlü ve yüksek performanslı yeni Mavic Air 2 kullanıcıların beğenisine sunuldu. Bu yazımızda Mavic ailesinin yeni üyesinin kamera performansı ve ne kadar güçlü özelliklere sahip olduğu konusuna değiniyoruz.

48MP fotoğraf, SmartPhoto, HDR Panorama, 8K Hyperlapse ve daha fazlasına katlanabilir bir drone içerisinde sahip olun ve maceralara korkusuzca atılın! Aşağıda Mavic Air 2’nin en iyi kamera özelliklerinin incelemelerini bulabilirsiniz.

48MP Fotoğraf

Yeni Mavic’in özünde, çektiğiniz fotoğraflara zoom yaptığınızda oldukça fazla detayı rahatlıkla görebilmenizi sağlayan 48MP fotoğraf modu bulunmaktadır. Daha detaylı sonuçlar veren, piksel gruplama teknolojisi kullanan 12MP çıkış ile de çekim yapma seçeneği bulunmaktadır. 48MP fotoğraf özelliği hakkında detaylı bilgiye bu yazımızdan ulaşabilirsiniz.

HDR Fotoğraf

Mavic ailesinin yeni üyesi yeni Quad Bayer teknolojisiyle desteklenen 1/2-inch sensör ile hava fotoğrafçılığını bir üst seviyeye çıkarmaktadır. İleri seviye görüntü sensörü tek karedeki değişken diyafram seviyelerini tanımlayabilmektedir. Air 2 ile çekilen görüntüler müthiş detaylı optimize edilmiş HDR görüntüler için katmanlama sistemi kullanmaktadır.

Ek olarak yüksek seviye detaylar için Mavic Air 2 görüntüleri, fotoğraflarınızı daha da ön plana çıkartmak için daha canlı renklere sahiptir.

SmartPhoto

Her fotoğrafçı minumum kurulum süresi ile en iyi fotoğrafı çekebilmeyi hedefler. SmartPhoto özelliği HDR görüntüleme, sahne tanıma ve Hyperlight özelliklerinin minimum efor ile mükemmeli yakalamak isteyen kullanıcılar için oluşturulmuş özellikler bütünüdür. Orman, gökyüzü ya da bu ikisi arasındaki herhangi bir objeyi veya alanın çekimlerinde sahne tanıma özelliği rengi, detayları ve tonları optimize eder. Hyperlight özelliği düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerde daha düşük gürültüye ve optimize diyafram değerine sahip görüntüler için çoklu çekimleri işleyerek tek bir görsel sunar. SmartPhoto özelliği de modern bir akıllı telefon yaklaşımı uygulayarak etkileyici görüntüleri efor sarf etmeden kullanıcılara sunar.

HDR Panorama

Mavic Air 2 ayrıca DJI dronelarında bulunan en iyi panorama moduna sahiptir ve sadece birkaç dokuşula nefes kesen ultra-geniş HDR görüntüler ortaya koymaktadır. Yüksek ölçekli bir dağda ya da hayatınızda bir kez yakalayabileceğinize inandığınız bir sahnede HDR Panorama özelliğine çekimlerinize daha stil bir dokunuş için şans vermenizi öneririz.

HDR Video

Yeni Mavic sadece özel hava fotoğraf çekimleri değil ayrıca eşsiz, zengin renklere, tonlara ve detaylara sahip HDR videolar da çekebilmektedir. Yüksek diyafram nedeniyle güneşin karşınızda olduğu manzara çekimlerindeki sorunlara elveda deyin.

8K Hyperlapse

Sosyal medya mecralarında müthiş ortamlarda zamanın ve hareketin hızlı olduğu eşsiz videolara hepimiz rastlamışızdır. Bu videoların yapımının artık ne kadar kolay olduğunu fark ettiniz mi?8K Hyperlapse özelliği Free, Circle, Course Lock ve Waypoint modlarından oluşan yeni bir fonksiyondur. Hyperlapse modunu seçin, çekim alanınızı belirleyin ve DJI Fly uygulaması gerisini kolaylıkla halletsin. Tüm çekimin drone ile halledilmesiyle çekim sonrasında karmaşık post-prodüksiyon aşaması ile de zaman kaybetmeyin. Öne çıkan videolar ortaya çıkarmak artık birkaç dokunuş kadar kolay.

Mavic Air 2 Kamera Performansı

Mavic Air 2 daha önce hiçbir drone modelimizde görülmemiş özelliklerle kamera performansını bir üst seviyeye çıkarıyor. Şimdi Mavic Air 2 için ön sipariş verin ve en gelişmiş drone teknolojisinin yeniliklerini keşfedin.

Osmo Action İle Canlı Yayın Yapmak

Konu nefes kesen maceraları kameraya almaya geldiğinde Osmo Action aradığınız her şeyi size sağlayabilecek güçtedir. Dalıştan paraşütle atlamaya Osmo Action 4K/60fps video, RockSteady stabilizasyon ve kaliteli çift ekranı ile mükemmel performans sunuyor. Artık Osmo Action ile bu özelliklere ek olarak milyonlarca insana canlı yayın da yapabileceğinizi de söylemekten mutluluk duyuyoruz.

Canlı Yayın Özelliği İle Tanışın

Canlı yayın içerik üreticilerinin takipçileriyle günlük hayatta bir araya gelebildiği etkili bir yoldur. Milyonlarca izleyicilere ulaşabilen bu yayınlar ile içerik üretiminde yeni bir kapı açılmıştır. Ev ortamının rahatlığında ya da dışarıda yaşadığınız maceralarda Osmo Action ile yeni bir yayın dünyasının kapılarını aralayın.

Osmo Action Canlı Yayın Özellikleri ve Kullanımı

Osmo Action 104 dakikaya varan stabil 720p 4Mbps canlı yayını desteklemektedir. Detaylara inmeden önce DJI Mimo uygulamasının güncel versiyonunu indirdiğinizden ve yeni canlı yayın özelliğine erişebildiğinizden emin olunuz.

Sporlar

Action, oldukça hafif ve taşınabilir olmasıyla bulunduğunuz aksiyonlarda çarpıcı paylaşımlar yapabileceğiniz bir ekipmandır.

Yemek Yapmak

Gurmeler ve içerik üreticileri bu ekipman ile sosyal medya hesaplarına yeni bir soluk getirebilirler. Osmo Action dayanıklı tasarımıyla ideal bir canlı yayın aracıdır.

Seyahat Etmek

Osmo Action’ın çift ekran özelliği canlı yayınlar için oldukça işlevseldir. Ön ekran ile çekim sırasında kadrajı kolaylıkla kontrol edebilir ve öne çıkan canlı yayınlar ortaya koyabilirsiniz.

Osmo Action’ın Canlı Yayın Özellğini Nasıl Aktif Edebilirim? (Youtube & Facebook)

1- Action’ı DJI Mimo uygulamasına bağlayın ve “Live Stream” özelliğine gelinceye kadar ekran üzerinde kaydırın.

2- Facebook, Youtube ve RTMP(diğer platformlar için özel URL) gibi yayın yapmak istediğiniz platformu seçin. Facebook ve Youtube’a ilk kez giriş yapacaksanız bu aksiyonu onaylamak için bir uyarı gelecektir.

3- Yayın adı, çözünürlük, bitrate ve daha fazla özelliğe erişebilmek ve ayarlayabilmek için “Live Stream Settings” sekmesine giriş yapın. İsteğe göre canlı yayınınızın ulaşacağı kitleyi “public = herkese açık”, “unlisted = liste dışı” ya da “private = özel” olarak ayarlayabilirsiniz. Bu ayarları kullanarak canlı yayına başlamadan önce hazır olup olmadığınızdan emin olabilirsiniz.

4- Yayına başlayın.

Osmo Action’ın RTMP Canlı Yayınını Nasıl Ayarlayabilirim?

1- Canlı yayın yapacağınız RTMP URL’sini akıllı cihazınıza kopyalayın.
2- Action’ı DJI Mimo uygulamasına bağlayın ve “Live Stream” özelliğine gelinceye kadar ekran üzerinde kaydırın.

3- Diğer platformlar için RTMP seçeneğini seçin.

4- IOS için: “Live Stream Settings” sekmesine tıklayın. SSID ve şifrenizi girin. Eğer telefonunuzu modem olarak kullanacaksanız SSID ve şifrenizi girmeden önce telefonunuzun bulunabilir olduğundan emin olun.

Android için: “Live Stream Settings” sekmesine tıklayın. Wi-Fi’a bağlanın. Eğer telefonunuzu modem olarak kullanacaksanız öncelikle Action’ı DJI Mimo uygulamasına bağlayın. Sonrasında da SSID ve şifrenizi girebilirsiniz.

5- RTMP linkini giriniz. Bitrate, çözünürlük ve diğer özellikleri ayarlayınız.

6- Yayına başlayın.

Canlı Yayın İçin Özel Aksesuarlar

Osmo Action aksesuarları iç ya da dış mekanlarda gerçekleştirilecek yaratıcı canlı yayınlar için geniş seçenekler sunmaktadır. Aksesuar seçeneklerine buradan ulaşabilirsiniz.

Osmo Action İle Canlı Yayın

Canlı soru-cevaplardan evinizdeki dekorasyonların gösterimine canlı yayın özelliği takipçilerinizle bir araya gelebilmenizi sağlayan etkili bir yoldur. Osmo Action’ın yeni canlı yayın özelliği ile takipçilerinizi etkileyin.

Yaratıcı Hava Çekimleri İçin En İyi 10 Geçiş Efekti

Drone videoları düzenleme konusunda ister acemi isterseniz profesyonel olun, bu yazımızda bahsedeceğimiz çekimlerinizi ön plana çıkaracak en iyi 10 geçiş efekti ilginizi çekecektir. Ayrıca aşağıda bahsedilecek teknikler standart video programlarınca kolay bir şekilde uygulanabilmektedir.

Direkt Kesmek

Direkt kesmek, iki sahne arasında ani geçiş yapabilmeye olanak tanır. En basit çekim ve düzenleme yollarından birisidir. Videonuza ekleyeceğiniz müziğin ritmi ile geçişleri uyumlu hale getirdiğinizde ortaya ilgi çekici sonuçlar çıkacaktır.

Uzaklık Değişimi

İçeriğinize etkileyici bir geçiş eklemek için yakın çekim ve geniş açılı panoramik çekim videolarınızı kombinleyin. Bu türdeki drone çekimleri anlatmak istediğiniz konuya yeni bir perspektif katacaktır. Özellikle 2 videoyu bir araya getirirken videonun birisinin yerden diğerinin ise havadan çekilmiş olması videonuzu daha etkileyici yapacaktır.

Görünmez Kesim

Benzer sahnelerde çekilmiş görüntülerin bir araya getirilmesinde bu teknik oldukça etkilidir. Kamera lensi sahneyi bloklayan objeye doğru yaklaşır ve diğer sahneye geçiş yapılır. Bu çekim türünün güzelliği anlatmak istediğiniz hikayeye akıcılık sağlaması ve hızlı aksiyon çeikmlerinde oldukça kullanışlı olabilmesidir.

Takip Çekimi

Bu türde objeniz her zaman sahnenin ortasında olacak şekilde çekim yapılmaktadır. Yolculuğun ve zamanın geçişini anlatırken bu yöntem çekiminize oldukça güzel bir hava katmaktadır.

Objeleri İlişkilendirmek

Benzer objelerin çekimlerinin değişik sahnelerde kombinlenmesi ilgi çekici geçişler sağlar. Bu geçiş yöntemi anlatmak istediğiniz hikayenin anlatımını güçlendirecektir.

Zıt Hareketler

Çekimlerinize dinamik hareket eklemek için ters hareketlerdeki sahneleri yanal ve medyal yönlerde kullanın.

Bağlantılı Aksiyon

Bu tip geçiş efektinde benzer hareketler bulunan sahneleri birbirlerine bağlamak için kullanabilirsiniz. Bir koşucunun ya da çimenlerde hızla hareket eden evcil dostunuzun çekimlerinde bu geçiş efektini kullanarak izleyiciyi sahnenin içerisine dahil edebilirsiniz.

Fade In & Fade Out

Çekimlerinizde farklı duyguları daha iyi anlatabilmek için sahneleri bağlarken parlaklığını artırın ya da azaltın. Bu geçiş efektleri genellikle gizem, duygusallık ya da zamanın akışını izleyicilere daha iyi yansıtabilmek için kullanılmaktadır.

Değişken Açılar

Çekiminizdeki bir sahnenin önemini izleyicilere daha iyi anlatmak için öznenin farklı açılardan çekimlerini kullanabilirsiniz. Sinematik bir efekt yakalayabilmek için mümkün olan her açıdan öznenizin çekimini yapın.

Dolly Zoom

Hollywood’un gözdesi Dolly Zoom efekti sahnelerde yoğun bir efekt kullanmak isteyenlerin ilgisini çekecektir. Eşsiz bir görsel geçiş için kamera özneye zoom yaparken aynı anda arka plana da tersini uygulamaktadır. Bu özellik Mavic 2 Zoom’da dahili olarak bulunmakla birlikte, bu geçiş efektini post-prodüksiyon programlarıyla da çekimlerinize ekleyebilirsiniz.

Sonuç

Yaratıcı hava çekimlerine imza atmak sadece kayıt tuşuna basmak değildir. Uçuş yapmaya başlamadan önce nasıl bir çekim yapacağınızın planını yapın ve post-prodüksiyon aşamasında daha yaratıcı çözümler için bir sahnenin çekimini birden fazla kez yapın. Drone çekimlerinize ve drone videoları düzenleme konusunda biraz da olsa yaratıcı dokunuşlar eklemek istiyorsanız, yukarıda bahsedilen geçiş efektlerine bir şans verebilirsiniz.

Mavic Air 2 Sizin İçin En İyi Drone Modeli mi?

Mavic Air 2 içeriklerinde kullandıkları çekimleri bir üst seviyeye çıkarmak isteyen içerik üreticileri için tasarlanmıştır. Gezginlerden, teknoloji meraklılarına bu yazımızda yeni Mavic’in özelliklerinden ve hangi kullanıcı profilleri için uygun olacağından bahsediyoruz.

İçerik Üreticileri

Her içerik üreticisi sosyal medya hesabını canlandıracak, farklı bir hale getirecek bir içerik üretmek ister. Mavic Air 2 her sosyal medya kullanıcısı için nefes kesen galeriler ve geniş açılı mükemmel kapak fotoğrafları sunan bir drone modelidir. Tüm içeriğinizi 48MP fotoğraf, 4K/60fps video, FocusTrack ve daha fazlasıyla bir üst seviyeye taşıyın. 8K Hyperlapse özelliği ile zamanı ve hareketi videolarınızda akıllıca kullanın. 4 farklı Hyperlapse modu ile videolarınızı post-prodüksiyon aşamasına ihtiyaç duymadan paylaşın. Yeni Mavic yaratıcılığınızı geliştirmeniz için gereken her şeyi sağlayan, etkileyici görüntüler sunan bir drone modelidir.

Gezginler

Dağlarda ya da dolambaçlı yollarda olun, Mavic Air 2 her zaman kullanıcılara eşsiz bir kamera performansı sunmaktadır. Daha hassas ve etkileyici uçuş sekansları için geliştirilmiş elektronik stabilizasyon ile Quickshots özelliği ile her macera sinematik bir başyapıta dönebilir. Yeni Air 2 güçlü çekim özelliklerini daha portatif ve katlanabilir bir hale getirmiştir.

Hava Fotoğrafçıları ve Videografikerler

Hava fotoğrafçılığı dronu arıyorsanız Mavic Air 2 en kaliteli görüntü için gereken her şeye sahiptir. Işıltılı mercan resiflerinden, tozlu yollara Air 2, ½ inçlik sensörü ile 48MP kalitesinde temiz görüntüler sunar. Ayrıca ek detaylar için ileri seviye sensör mimarisi sağlayan Quad Bayer teknolojisi de desteklenmektedir. Aradığınız hava çekimi ne olursa olsun HDR, Hyperlight ve sahne tanıma sistemini kombinleyen SmartPhoto özelliği ile mükemmel bir şekilde optimize edilmiş görüntüler elde edersiniz. Mavic Air 2 günümüz teknolojisinin getirdiklerini hava fotoğrafçılığı alanına sunan bir drone modelidir.

Spor Meraklıları

Ekstrem spor konulu çekimler için güçlü uçuş performansına ve üst düzey çekim özelliklerine sahip bir drone gereklidir. Yeni Mavic, ActiveTrack 3.0, Sportlight 2.0 ve POI 3.0 çekim modlarını içeren FocusTrack özelliğine sahiptir. Çekim esnasında sizi otomatik olarak takip eden bir drone arıyorsanız Mavic Air 2 DJI’ın en iyi takip teknolojisine sahip drone modelidir. Seçilen obje yüksek hızlarda hareket etse bile takip edilebilmektedir. Bu sayede çekim esnasında kullanıcılara daha yaratıcı olmaları için alan sağlanmaktadır. Yüksek hızlı sahnelerde Spotlight 2.0 objenizi kadrajda tutmak için oldukça iyi bir özelliktir. Ek olarak POI 3.0 ileri düzey pozisyonlama teknolojisi ile yaratıcı spor çekimleri elde etmek için otomatikleştirilmiş uçuş rotaları oluşturabilirsiniz.

Öğrenciler

Eğer haftasonu tatilindeyseniz ya da birkaç dönem yurtdışında okuyacaksanız, yeni Mavic ile tüm maceralarınızı kameraya alabilir, sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz. Yolculuğa başlarken, Mavic Air 2 kolayca taşımanız için katlanabilir bir tasarıma sahiptir. Maceralarınızda OcuSync 2.0 10km’ye kadar 1080p canlı görüntü sunabilmektedir. DJI Fly uygulamasıyla birkaç saniye içinde bu canlı görüntüleri düzenleyip sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Yeni Mavic ayrıca diğer drone modelleri fiyatlarıyla karşılaştırıldığında öğrencilerce fiyat-performans drone modeli olarak ön plana çıkacaktır.

Mavic Air 2: Sınırlarınızı Aşın

Mavic Air 2 içerik üreticileri, sosyal medya kullanıcıları ve hava fotoğrafçılığı meraklılarının sınırlarını zorlamaları için mükemmel bir drone modelidir. Geliştirilmiş aktarım sistemi, uçuş performansı ve kamera özellikleri sayesinde maceralarınızda yaratıcı yönünüzü bir üst seviyeye çıkarın.

Mavic Air 2 Sık Sorulan Sorular ve Merak Edilenler

Mavic Air 2 hakkında merakınızı gidermek için bu yazı tam size göre. ActiveTrack 3.0 gibi akıllı özelliklerden Quad Bayer teknolojisine sahip 48MP fotoğraf çekilebilen kamera özelliklerine, Mavic Air 2 hakkında merak edilenleri cevaplıyoruz.

Mavic Air 2 dünya çapında içerik üreticilerinin yaratıcılıklarının sınırlarını zorlaması için sonunda satışa sunuldu. Önceki modeli ile kıyaslandığında Air 2 geliştirilmiş aktarım sistemine, arttırılmış uçuş süresine, güçlendirilmiş kamera performansına ve daha fazlasına sahiptir. Aşağıda bu bilgileri daha detaylı bir biçimde inceleyebilirsiniz.

Genel Bilgiler

Mavic Air ve Mavic Air 2 arasındaki fark nedir?

Yeni Mavic geliştirilmiş aktarım sistemine, arttırılmış uçuş süresine, güçlendirilmiş kamera performansına ve daha fazlasına ve daha aerodinamik uçuş deneyimi için DJI Fly uygulamasına sahiptir. Mavic Air 2, 48MP fotoğraf, 4K/60fps video, SmartPhoto, HDR fonksiyonu, FocusTrack, OcuSync 2.0 ve 34 dakikaya varan uçuş süresine sahiptir.

Mavic Air 2 için hangi uygulamayı kullanmalıyım?

Air 2 sadece, daha aerodinamik uçuş deneyimi sunan DJI Fly uygulaması ile kullanılabilmektedir. Bu uygulamada ayrıca güvenli uçuş için eğitici içerikleri de bulabilirsiniz.

Mavic 2 uzaktwan kumandasını Mavic Air 2 için de kullanabilir miyim?

Hayır. Mavic Air 2 sadece Mavic Air 2 uzaktan kumandası ile kullanılabilmektedir.

DJI akıllı kumandasını Mavic Air 2 ile kullanabilir miyim?

Evet. Gelecek olan yazılım güncellemesi sonrasında Mavic Air 2, DJI akıllı kumandası ile uyumlu olacaktır.

Mavic Air 2 pervanelerini motorlara düzgün bir biçimde nasıl takabilirim?

Beyaz işaret olan pervaneleri, beyaz işaret olan motorlara; işaretsiz olan pervaneleri de işaretsiz motorlara takınız. Uçuş yapmaya başlamadan önce pervanelerin sorunsuz bir şekilde yerlerine takıldığından emin olunuz.

DJI Goggles ya da DJI Goggles RE’yi Mavic Air 2 ile kullanabilir miyim?

Hayır.

Mavic Air 2 su geçirmez mi?

Hayır.

ND filtreleri Mavic Air 2’ye nasıl takabilirim?

ND filtreleri takarken olası hasarlara karşı kamerayı tutun ve filtreyi hareket ettirerek takın/çıkarın. ND filtrelerin uçuş esnasında kazayla yerinden çıkmaması için, filtreleri düzgün bir biçimde taktığınızdan emin olun.

Kamera

Mavic Air 2’nin fotoğraf ve video kalitesi nedir?

Fotoğraflar 12MP, 48MP ve RAW formatlarında çekilebilmektedir. Videoda ise 4K/60fps, HDR fonksiyonu ve 1080p/240fps’de 8x slow motion özelliği bulunmaktadır.

Quad Bayer filtre teknolojisi nedir?

Yeni Mavic, farklı diyafram değerleri kullanarak yüksek dinamik menzilli görüntüler elde etmeyi sağlayan Quad Bayer filtre sistemini kullanmaktadır. Bu sistem ayrıca yüksek çözünürlüğe sahip etkileyici görüntüler de sunmaktadır.

Mavic Air 2’de hangi düz renk profilleri kullanılmaktadır?

Yeni Mavic, düz renk profili için açık renkli alanların tonlarını ayarlayan ve müthiş detayları barındıran D-Cinelike’ı kullanmaktadır.

H.265 video kodlayıcısının faydaları nedir?

HEVC(H.265), H.264’e göre daha etkili video kodlama etkisine sahiptir. Bu sayede daha az bellek kullanımı ile daha fazla veriyi barındırabilmektedir.

Kamera ayarlarını manuel olarak kontrol edebilir miyim?

Çekimlerinizde daha özgürce hareket edebilmeniz için yeni Mavic, kamera ayarlarını kullanıcıların da yapabilmelerine olanak tanımaktadır.

SmartPhoto nedir?

SmartPhoto mükemmel bir şekilde optimize çekimler için HDR, HyperLight ve alan tanıma özellliklerini entegre bir şekilde kullanmaktadır. HDR ileri düzey algoritmaları kullanarak görselin dinamik menzilini arttırırken, HyperLight özelliği düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerdeki noise faktörünü ortadan kaldırır ve alan tanıma özelliği de günbatımı, gökyüzü, kar ve ağaç gibi obje ve durumları algılayarak kamera çekim parametrelerini optimize hale getirmektedir.

Akıllı Özellikler

Mavic Air 2 8K video destekliyor mu?

8K çözünürlük sadece Free ve Waypoint Hyperlapse modlarında kullanılabilmektedir.

FocusTrack modu nedir?

FocusTrack özelliği ActiveTrack 3.0, Point of Interest (POI) 3.0 ve Spotlight 2.0 özelliklerinin bir araya gelmesiyle oluşmuştur. ActiveTrack 3.0 özelliği DJI’ın bugüne kadar geliştirdiği en iyi takip teknolojisidir ve engel algılama ile engelden kaçınma özelliklerini de barındırmaktadır. POI 3.0 özelliği de arabalar, botlar ya da diğer hareket eden araçları takip edebilmektedir. Spotlight 2.0 özelliği seçilen objeyi sürekli olarak kadrajın ortasında tutmaktadır. Bu üç akıllı takip modlarının birleşimi ile kullanıcılara geliştirilmiş uçuş deneyimi sunulmaktadır.

Mavic Air 2 hangi akıllı uçuş modlarını desteklemektedir?

Mavic Air 2 QuickShots, Hyperlapse ve FocusTrack modlarını desteklemektedir. QuickShots özelliği tek dokunuşla otomatik olarak uçuş sekansını ayarlar. Hyperlapse özelliği zamanı ve hareketi tek çekimde anlatmanın yaratıcı yollarından birisidir. FocusTrack özelliği sinematik çekimlerin yapılmasını kolaylaştırmak için bir dizi akıllı takip modunu barındırmaktadır.

APAS 3.0 ya da FocusTrack özelliklerinin kullanılmadığı video ayarları nelerdir?

APAS 3.0 ve FocusTrack 4K/60-50-45 fps ve 1080p/240-120fps değerlerinde kullanılamamaktadır.

Güvenlik & Engel Algılama

Mavic Air 2 yardımcı LED ışığa sahip mi?

Evet. Yeni Mavic uçuş sırasında güvenlik ve geliştirilmiş görüş için yardımcı ışığa sahiptir.

Mavic Air 2 çok yönlü engel algılama sistemine sahip mi?

Hayır. İleri, geri ve aşağı yönlü engel algılama sistemine sahiptir.

APAS 2.0 ve APAS 3.0 arasındaki farklar nelerdir?

APAS 3.0 DJI drone modellerinde bulunan en iyi engel algılama sistemidir. Sistem gerçek zamanlı olarak çevresini haritalandırır ve kullanıcılara güvenli uçuş performansı sunar.

ActiveTrack 2.0 ve ActiveTrack 3.0 arasındaki farklar nelerdir?

ActiveTrack 3.0 DJI’ın kullandığı en iyi takip teknolojisidir ve geliştirilmiş engel algılama-kaçınma özelliklerine sahiptir. Ayrıca yüksek hızlı sahnelerde kaybolan objenizin yerini algoritmalar kullanarak tahmin eder ve tekrar seçebilmenize olanak tanır.

Uzaktan Kumanda & Aktarım

OcuSync 2.0’daki geliştirmeler nelerdir?

Yeni jenerasyon OcuSync 2.0 2.4GHz ve 5.8 GHz çift frekans bantlarını desteklemektedir. Ayrıca otomatik frekans değişimine bağlı olarak daha güçlü müdahale önleme, H.265 kodlama sistemi ile daha hassas görüntü aktarımı ve 10 km’ye varan aktarım(engelsiz alanlarda ve FCC uygun alanlarda) sunmaktadır.

Mavic Air 2 uzaktan kumandası HDMI destekliyor mu?

Hayır.

Mavic Air 2’nin sinyal tepkisini nasıl geliştiririm?

Uzaktan kumandada bulunan akıllı telefon kıskaçları antenleri de barındırmaktadır. Antenlerin drona doğru olduğundan emin olunuz. Ek bilgiler için kullanım kılavuzunu inceleyiniz. Ek olarak, telefonunuzda bluetooth ve Wi-Fİ bağlatılarının kapalı olduğundan ve iletici materyal barındıran bir şey giymediğinizden emin olunuz.

Mavic Air 2 uzaktan kumandasının avantajları nelerdir?

AYeni uzaktan kumanda 240 dakikaya varan geliştirilmiş batarya ömrüne, daha konforlu tutacaklara, geliştirilmiş anten tasarımına, dronunuzu daha iyi görebilmeniz için optimize edilmiş profile sahiptir.

Yazılım

Mavic Air 2’nin yazılımını nasıl güncelleyebilirim?

DJI Fly uygulaması ya da Mavic için DJI Assistant 2 masaüstü uygulaması (Mac ve Windows sürümleri mevcuttur) aracılığıyla cihazınızın yazılımını güncelleyebilirsiniz.

Uzaktan kumanda ve bataryaların yazılımları birbirleri ile uyumlu değilse ne yapmalıyım?

DJI Fly uygulaması ya da Mavic için DJI Assistant 2 uygulamasını kullanarak yazılımı güncelleyebilirsiniz.

Mavic Air 2: Sınırlarınızı Aşın

Mavic Air 2 içerik üreticileri, sosyal medya kullanıcıları ve hava fotoğrafçılığı meraklılarının sınırlarını zorlamaları için mükemmel bir drone modelidir. Geliştirilmiş aktarım sistemi, uçuş performansı ve kamera özellikleri sayesinde maceralarınızda yaratıcı yönünüzü bir üst seviyeye çıkarın.

Mavic Air 2 Kutu Açılımı ve Öne Çıkanlar

Şimdi Mavic Air 2 ile içeriklerinizi bir üst seviyeye taşıma zamanı. 48MP fotoğraflar, SmartPhoto, 4K/60fps video, HDR özelliği, FocusTrack, 34 dakikaya varan uçuş süresi ve daha fazlası ile Mavic Air 2 içerik üreticilerinin yeni gözdesi olacak. Bu yazımızda Mavic ailesinin yeni üyesinin kutu içeriğine ve öne çıkan özelliklerine değiniyoruz.

Kutu İçerisinde:

Öne Çıkan Özellikler

10km 1080p video aktarımı34dk maksimum uçuş süresi
HDRFocusTrack
48MP fotoğraf & 4K/60fps video8K Hyperlapse

Kamera Performansı

Tüm sırlar detaylarda gizlidir. Sinematik çekimler için Mavic Air 2 kullanıcılara müthiş kamera özellikleri sunmaktadır. Aşağıda bu özellikleri inceleyebilirsiniz.

48MP Fotoğraf

Dağlardan resiflere yeni Mavic Air 2, Quad Bayer teknolojisi ile desteklenmiş 1/2 inç görüntü sensörü sayesinde eşsiz fotoğraflar ortaya çıkarıyor. Hayal ettiğiniz fotoğrafı 48MP kalitesinde çekebilmeniz mümkün.

4K/60fps Video

Mavic Air 2 içerik üreticilerine, kendilerini daha büyük oranda geliştirebilmeleri için 4K/60fps, 2.7K/60fps ve 1080p/240fps seneçenekleri sunuyor. D-Cinelike özelliği detayları koruyarak renk ayarlamalarını profesyonel bir şekilde yapabilmenize olanak tanıyor.

HDR Video

Air 2’nin en dikkat çeken özelliklerinden birisi yüksek performanslı Quad Bayer teknolojisi ile desteklenen HDR video özelliğidir. Sensör mimarisi sayesinde HDR, özel detaylara ve renklere sahip katmanlı görüntüler elde etmenizi sağlıyor.

SmartPhoto

Mükemmel bir optimize çekim için SmartPhoto özelliği HDR, HyperLight ve manzara tanıma özellikleri ile entegre olarak çalışmaktadır. Bu özellik düşük ışıklı ortamlarda yapılan çekimlerde görüntüleri bir araya getirerek “noise” faktörünü ortadan kaldırır. Manzara tanıma özelliği kamera parametrelerini günbatımı, gökyüzü, çim, kar ve ağaçlara göre optimize eder. HDR özelliği ileri seviye algoritmaları kullanarak fotoğrafın dinamik menzilini optimize eder. SmartPhoto özelliği de etkileyici fotoğraf çekimini kolaylaştıran bir yaklaşım sunar.

HDR Panorama

Sosyal medya hesapları, makaleler ya da oluşturulmuş içerikler için ultra-geniş kapak fotoğrafları oluşturmak isteyen kullanıcılar için Air 2 DJI’ın en ileri panorama modu ile canlı renk ve detaylara sahip panorama fotoğraflar çekebilmektedir.

Stabilizasyon

DJI’ın 3 eksenli gimbal sistemini kullanan Mavic Air 2 stabil olmayan çevrelerde ya da sert rüzgarlı alanlarda bile sinematik stabilizasyon sunuyor. Bu sayede mükemmel çekimi her ortamda yakalayabiliyorsunuz.

Sinematik Çekimler

FocusTrack kullanımı kolay akıllı çekim modlarını barındıran ve kullanıcıların sinematik hava çekimlerinin tüm kontollerini ellerinde buldundurduğu bir özelliktir.

ActiveTrack 3.0

Sizi takip eden, aynı zamanda çekim yapabilen ve ek olarak bu sırada engellerden kaçınabilen bir drone arıyorsanız, ActiveTrack 3.0 özelliğine sahip Mavic Air 2 tam size göre. DJI’ın günümüzdeki en iyi teknolojilerinden birisini kullanan Air 2, yüksek hızlı sahnelerde kadrajdan çıkan objeyi yeniden tanıyarak ve algoritmaları kullanarak yerini tahmin eder ve takip etmeye devam eder. Engel algılama ve kaçınma sistemleri geliştirilmiştir.

Spotlight 2.0

Bu akıllı uçuş modu kullanıcılara zorluk çıkarmadan uçuş esnasında objenin kadrajın ortasında kalmasına yardımcı olur. Basit olarak merkezde olacak objenizi seçin ve uçun.

POI 3.0

Point of Interest 3.0, ileri seviye pozisyonlama teknolojisi kullanarak otomatikleştirilmiş uçuş rotası oluşturur ve seçilen objeji kadrajın merkezinde tutarak objenin çevresinde uçuş yapar. POI 3.0 ayrıca insanları, arabaları ya da botları da takip edebilmektedir.

8K Hyperlapse

Bu özellik mükemmel çekimleri profesyonel ya da sinematik hale getirmek için içerik üreticilerine oldukça yardımcıdır. Yeni Mavic zamanı ve hareketi avcunuzun içine girmesini sağlayarak geceyi ve gündüzü aynı video içerisinde gösterebilmenize olanak tanır. 8K Hyperlapse yaracılığınızın ulşatığı noktayı görmenizi sağlayan eklili bir özelliktir. Sadece çekim alanınızı seçin ve uygulamanın sahneleri yaratmasına birkaç saniye süre verin! Post prodüksiyon süreci gerekli değildir ve değişik Hyperlapse modları ile yaratıcı çekimlerin bir sınırı yoktur.

QuickShots

Her içerik üreticisi sosyal medya hesasbını çekici hale getirecek bir çekim arar. Birkaç dokunuş ile QuickShots özelliği etkileyici uçuş sekanslarını yaratıcılığınızı açığa çıkarmak için kullanımınıza sunar. Hikaye şablonları müzikler, özel efektler ve filtrelerle çekimlerinizi bir üst seviyeye taşır. Elektronik görüntü stabilizasyonu sayesinde QuickShots özelliği şimdi hiç olmadığı kadar daha etkileyicidir.

Uçuş Performansı & Güvenlik

Mavic Air 2 güvenli uçuşu etkileyici uçuş performansıyla bir araya getiren ve bu sayede kullanıcılara güven veren bir drone modelidir.

OcuSync 2.0

Yeni jenerasyon OcuSync 2.0 1080p canlı video aktarımını 10 km’ye kadar sunmaktadır. 1080p canlı görüntü direkt olarak düzenlenebilir ve sosyal medyada paylaşılabilmektedir. Değişken frekans bantlarının kullanımı ile gecikmeler azaltılmıştır. Bu sayede önceki versiyonlara göre H.265’de daha hassas görüntü aktarımı ve sinyal performansı alınmıştır.

Engel Algılama

Mükemmel uçuş deneyimi için yeni Mavic ileri, geri ve aşağı yönlü sensörlere sahiptir. Buna ek olarak yardımcı ışık, düşük ışıklı ortamlarda iniş yapılmasını kolaylaştırmış; görüşü ve güvenliği artırmıştır.

APAS 3.0

APAS, kompleks senaryolarda güvenilir bir engel kaçınma sistemi için ileri düzey haritalandırma sistemi kullanmaktadır. DJI’ın bu alanda sunduğu en iyi engelden kaçınma sistemi sayesinde kullanıcılar güvenli uçuşun tadını çıkaracaktır..

Çift Bant Uçuş

Yeni Mavic macelar için üretilmiştir. Değişken çevrelerdeki müdahalelerin önüne geçmek için 2.4/5.8GHz çift frekans iletişimi ile uçuş sırasında cihaz kanalı en az müdahale olan kanala ayarlamaktadır.

Batarya Ömrü

Çalışma gücü sisteminin geliştirilmesiyle Mavic Air 2, mükemmel çekimi yaparken acele etmemeniz için 34 dakikaya kadar uçuş süresi sunmaktadır. Air 2, Air’e göre daha uzun batarya ömrü sunarak daha yaratıcı çekimler ortaya çıkarmanıza ve daha uzun uçuş yapabilmenize olanak tanır.

DJI Fly Uygulaması

DJI Fly uygulaması içerik üreticilerine oldukça basit bir arayüz sunmaktadır. Kamera ayarlarına, ileri seviye fonksiyonlara ve yaratıcı şablonlara buradan erişerek sinematik başyapıtlara imza atabilirsiniz.

Aksesuarlar

Air 2, aksesuarları ile kullanıcıların imkanlarını genişletmektedir.

Uzaktan Kumanda

Uzaktan kumanda çekim sırasında geliştirilmiş konfor için ergonomik dizayna ve güçlendirilmiş bataryaya sahiptir. Farklı akıllı telefon modellerini kolay bir şekilde yeni kelepçeler ile bağlayabilir; entegre anteni ile en iyi uçuş deneyimini yaşayabilirsiniz.

ND Filtreler

Yeni Mavic, diyaframı daha rahat kontrol edebilmeniz için 2 farklı ND filtre seti sunmaktadır. ND 16/64/256 seti Fly More Combo paketi ile satın alınabilir ve zorlu ışık koşullarında örtücü hızının ayarlamasında oldukça yardımcıdır. ND 4/8/32 seti ise düşük ISO değerlerinde daha parlak görüntüler elde etmenize olanak tanımaktadır.

Koruma Paketleri

Dronunuzun koruma kapsamını arttıran 6 ay ve 1 yıllık Koruma Paketleri Mavic Air 2 için de satın alınabilmektedir. Bu paket ile kullanıcı hatası kaynaklı sorunların bazılarında bile cihazınız tamamen garanti kapsamında değerlendirilecektir.

Sınırlarınızı Aşın

İçerik üreticileri, sosyal medya kullanıcıları ve hava fotoğrafçılığına ilgili herkes için Mavic Air 2 yeni gözde haline gelecektir. Önceki modeline kıyasla Air 2 geliştirilmiş aktarım sistemine, uçuş süresine ve daha fazla özelliğe, yaratıcılığınızı bir üst seviyeye taşıma için eklenmiştir.